Strony

Kroniki skrzatów III. Dolina stokrotek

poniedziałek, 20 marca 2023

Udostępnij ten wpis:

Jeśli ktoś pamięta 'Kroniki skrzatów" Marbelli Atabe, już nie musi tęsknić, bo wystarczy sięgnąć po najnowszy tom tej serii "Dolina stokrotek" 


Gutek tak bardzo chciał spełnić swoje marzenie, że zgodził się zaryzykować. W efekcie wymaga długiej rekonwalescencji, ale na szczęście opieka Marbelli, Gulców i Serafina przynosi oczekiwane efekty. Jednak wraz z przemianą chłopca powstaje coraz więcej pytań, na które nawet Marbella ma problem znaleźć odpowiedź.
Amelka przygotowuje się do wielkiej wyprawy. W przygotowaniach pomaga jej niezawodny Grusznik.
Teodor, podobnie jak Amelka, z pomocą zaprzyjaźnionego skrzata szykuje się do udziału w podróży życia. Pokrzywek poddaje go próbom mającym sprawdzić między innymi jego odwagę.

Czy Teodor przejdzie pomyślnie testy? Czy Amelka podoła wyzwaniu? Czy Marbella znajdzie odpowiedzi, których szuka? Czy uda się pokonać Złego?

Wyzwania, niebezpieczeństwo, strach, radość, magia, czary, pytania, odpowiedzi, zło, dobro, miłość.

Po raz kolejny autorka zabrała nas w podróż do niesamowitej krainy, w której mieszkają zarówno ludzie jak i skrzaty, olbrzymy, smoki i całe mnóstwo zaczarowanych stworzeń. Mamy okazję przenieść się w świat pełen magii. Równie piękny co niebezpieczny. Nie brakuje tu sytuacji pełnych miłości, wsparcia i wzajemnej pomocy. Autorka przedstawia czytelnikowi obraz, pokazujący, że jak się chce można żyć z sobą w zgodzie. I dotyczy to także kontaktów przedstawicieli różnych grup. Niestety, zawsze i wszędzie można spotkać kogoś kto nie chce podporządkować się ogólnie przyjętym zasadom i próbuje za wszelką cenę "ugrać" coś dla siebie. Tym samym tworząc sytuacje, które stanowią zagrożenie dla wszystkich. Pamiętajmy, że na część postaci został rzucony czar, dlatego ich natura uległa znacznej zmianie. Jednak dzięki ich obecności, o wiele lepiej możemy docenić poczynania tych, którzy dążą do przywrócenia równowagi w egzystencji między olbrzymami, ludźmi, skrzatami....

Bardzo się cieszę, że w końcu doczekałam się kontynuacji tej serii. Jak i poprzednie części, tak i tę czyta się bardzo dobrze. Akcja sama się napędza, a przeplatające się losy głównych bohaterów nie pozwalają oderwać się od lektury. Dodatkowo język, którego używają jest wręcz czarodziejski, tak samo jak ilustracje, stworzone przez samą autorkę. Niech nikogo nie zrazi objętość książki, bo mimo to jej treść sprawi, że nawet się nie zorientujecie gdy skończycie czytać i będziecie chcieli sięgnąć po dalszy ciąg, a na ten, póki co, trzeba jeszcze trochę poczekać. Niemniej ten magiczny świat zachęca do odwiedzenia i spędzenia w nim nieco czasu, nawet jeśli nie zawsze jest w nim bezpiecznie. Nie będę Wam zdradzać za wiele, ale z pewnością pożałujecie czasu spędzonego z bohaterami tym bardziej, że przeżyjecie wraz z nimi wiele ciekawych chwil.

Daję 9 ;)

Zainteresowanych odsyłam na LC oraz Fb wydawnictwa

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Novae Res

Zapraszam na kolejne wpisy i zachęcam do komentowania ;)

1 komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia